Wolnica 1
Poznań 61-764

+ 48 606 784 230
wlkp@nszzpp.pl

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

26 - 03 - 2017 -  Związkowcy NSZZ Pracowników Pożarnictwa na 10-tym biegu - PKO - Poznań - Półmaraton !

 

   1

 

    W dniu 26.03.2016 w Poznaniu odbył się 10. PKO Poznań Półmaraton, który przechodzi do historii jako zacięta walka o podium Polaka z dwoma Kenijczykami, którą ostatecznie wygrywa zawodnik z Wejherowa – Marcin Chabowski osiągając na mecie czas 01:03:15.                                                                                

    Biegacze wystartowali w pięknej słonecznej pogodzie z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Po raz pierwszy meta poznańskiego półmaratonu znajdowała się w hali, gdzie na zawodników czekało prawdziwe show stworzone z gry świateł i dynamicznej muzyki. Metę stanowił ogromny ledowy ekran, na którym wyświetlane były hasła powitalne na tle dynamicznych pomarańczowych dymów. Całości dopełnił występ Meza, który nie dość, że zrobił życiówkę (01:18:58) to zaraz po tym jak sam przebiegł półmaraton, wskoczył na scenę, by dodać energii swoją muzyką biegaczom na ostatnich metrach.                                                                                                                                2              

    Na mecie zameldowało się 10 389 biegaczy. Zdecydowaną większość stanowili poznaniacy, którym na trasie mocno kibicowały rodziny i przyjaciele. Każdy zawodnik otrzymał na mecie medal.                                                                                                                                          

 4

 

    Wśród osób, które ukończyły 10. PKO Poznań Półmaraton znaleźli się członkowie NSZZ Pracowników Pożarnictwa, reprezentujący KP PSP Krotoszyn : asp.sztab Dariusz Rybka z czasem : 02 :09:42 i sekc. Piotr Niśkiewicz z czasem : 01:37:01

    Dla obu zawodników był to pierwszy półmaraton i oboje są bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników. Na uwagę zasługuje fakt, że w półmaratonie brał udział szef poznańskich strażaków - Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP mł. bryg. Andrzej Bartkowiak.

 

Kategoria: /

2020 © Wielkopolski Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Pożarnictwa. All Rights Reserved.