Wolnica 1
Poznań 61-764

+ 48 606 784 230
wlkp@nszzpp.pl

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18 lutego 2016 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych Krzyży „Zasługi za Dzielność” oraz „Krzyży Zasługi” funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Odznaczenia wyróżnionym wręczał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji „Srebrnym Krzyżem Zasługi” odznaczony został mł. bryg. Krzysztof Hetman, funkcjonariusz Komendy Głównej PSP, a „Brązowym Krzyżem Zasługi” – asp. sztab. Marek Garniewicz, funkcjonariusz w stanie spoczynku Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.

Zapraszam na film z wywiadem Prezesa Zarządu FUNDACJI SOLIDARNI - Markiem GARNIEWICZEM -  ( 2 min 12 sek. filmu )

Krzyżami „Zasługi za Dzielność”, nadawanymi przez Prezydenta RP, zostało uhonorowanych 2 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz 22 policjantów. Mł. kpt. Mateusz Kozłowski z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, w czasie wolnym od służby, ryzykując własnym życiem i zdrowiem, uratował dwóch tonących mężczyzn, którzy walczyli z rwącymi i niebezpiecznymi nurtami Zalewu w Krasnobrodzie. Podjął próbę resuscytacji i uratował życie poszkodowanemu mężczyźnie.
St. sekc. Krystian Paszek, ratownik kierowca z Komendy Powiatowej PSP w Mikołowie, przybył jako pierwszy na miejsce zdarzenia i samodzielnie przystąpił do akcji ratowniczej. Bez założonego aparatu ochrony dróg oddechowych i specjalnego ubrania wyprowadził dwie osoby z płonącego mieszkania i udzielił im niezbędnej pomocy medycznej. Jego czyn spotkał się z wielkim uznaniem mieszkańców Mikołowa.
W uroczystości, oprócz wyróżnionych i ich bliskich, uczestniczył także komendant główny PSP st. bryg. Leszek Suski oraz p.o. komendant główny Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk. 

Krzyże "Zasługi za Dzielność" to odznaczenia przyznawane m.in. policjantom i strażakom za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli. - źródło KG PSP

 sli2

 mg 0017

 mg 0020

1 25310

 mg 0056

 

Oglądaj też materiał filmowy na kanale MSWiA: https://www.youtube.com/watch?v=j-NEgcnyass

 

 

 

 

 

Kategoria: /

2020 © Wielkopolski Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Pożarnictwa. All Rights Reserved.